Dječji proračun Općine Viškovo za razdoblje od 2019. do 2021. godine

Sa ciljem učinkovitije provedbe prava iz Konvencije o pravima djeteta te sukladno preporukama Ministarstva financija o izradi dječjeg proračuna na razini jedinica lokalne samouprave te podataka iz Proračuna Općine Viškovo za 2019. godinu i projekcija za 2020. i 2021. godinu sastavljen je Dječji proračun Općine Viškovo za razdoblje od 2019. godine 2021. godine. Isti predstavlja prikaz ukupno planiranih rashoda u Proračunu Općine Viškovo za ostvarivanje dječjih prava za tekuću godinu i projekcije za sljedeće dvije godine. Ovaj dokument na jednom mjestu prikazuje ukupno planirana financijska sredstva vezana za ostvarivanje dječjih prava, a za 2019. godinu to je iznos od 23.950.000 kuna odnosno četvrtina ukupnog proračuna Općine Viškovo. U tom razdoblju kao i svih godina ranije Općina Viškovo provoditi brojne aktivnosti s ciljem osiguravanja što kvalitetnijeg života djece na području općine s naglaskom na razvoj svijesti zajednice i pozitivnih promjena i učinka u poboljšanju položaja djece stvaranjem  poticajnog i prijateljskog okruženja za rast i razvoj djece kroz inicijativu stvaranja svijeta “po mjeri djeteta”. Naglašavajući kako su djeca i obitelj u fokusu djelovanja, a u narednom razdoblju očekuje nas i dobivanje statusa Općina Viškovo prijatelj djece.

Dječji proračun Općine Viškovo za razdoblje od 2019. do 2021. godine

Obrazloženje uz Dječji proračun Općine Viškovo za razdoblje 2019. do 2021. godine

Dječji proračun Općine Viškovo za razdoblje od 2019. do 2021. godine - ppt prezentacija