Najstarija mještanka Općine Viškovo proslavila 97. rođendan

Marija Milošević, naša najstarija mještanka, u kolovozu ove godine proslavila je svoj 97. rođendan. Rođena je dalekog 30. kolovoza 1919. godine na Dugom otoku. Od 1951. godine živi u Primorsko-goranskoj županiji od čega zadnjih 11 godina u Općini Viškovo.

Osim kćeri i sina, ima još i četvero unučadi i četvero praunučadi. Prema njezinim riječima, tajna dugovječnosti je u načinu života, pa tako gospođa Marija jede isključivo ribu, bijelo meso i povrće, svako jutro vježba, a noge masira domaćom rakijom s ružmarinom. Obožava ljubavne romane i sport, a posebno rukomet i nogomet koji redovito prati.  Osim toga, napominje da je imala muža osam godina mlađeg od sebe te je vjerojatno i to doprinjelo njezinoj vitalnosti i dugom životu.

Gospođu Mariju ove su godine posjetili zamjenik Općinske načelnice Općine Viškovo Denis Mladenić te voditeljica Odsjeka ureda načelnika Irena Gauš.  Uručili su joj prigodne poklone i izrazili nadu u ponovni susret dogodine, kada bi gospođa Marija trebala proslaviti 98. rođendan.