Općina Viškovo kao primjer dobre prakse na tematskom savjetovanju Akcije gradovi i općine - prijatelji djece

U ponedjeljak, 17. rujna 2018. godine u Samoboru je održano tematsko savjetovanje Akcije gradovi i općine - prijatelji djece. Savjetovanje je održano pod nazivom "Važnost ulaganja lokalnih i regionalnih zajednica u djecu", a tom prilikom Općina Viškovo predstavljena je kao primjer dobre prakse lokalnih zajednica koje kvalitetno i sustavno ulažu u djecu.

Savjetovanje je okupilo 100-ak sudionika, vodećih domaćih stručnjaka u području skrbi o djeci, predstavnike lokalnih uprava i regionalnih samouprava iz cijele Hrvatske te organizacija i ustanova koje pridonose ostvarivanju dječjih prava na lokalnim razinama.

Općinska načelnica Sanja Udović, koja je ujedno i članica Upravnog odbora Udruge općina u Republici Hrvatskoj održala je prezentaciju o aktivnostima i mjerama Općine Viškovo u osiguranju i ostvarivanju dječjih prava.