Općina Viškovo prva od općina riječkog prstena započinje gradnju reciklažnog dvorišta, investicije  vrijedne 1,74 milijuna kuna.

Sredstva za realizaciju projekta reciklažnog dvorišta osigurali su Općina Viškovo i  Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost koji će financirati projekt u visini 80% vrijednosti.  Ostatak od 20 posto investicije osigurati će Općina Viškovo, koja je za potrebe realizacije ovoga ekološkog projekta osigurala zemljište te ishodila građevinsku dozvolu i provesti će  postupak nabave za izbor izvođača radova. Gradnja reciklažnog dvorišta obveza je Općine Viškovo  proizišla iz  Zakona o održivom gospodarenju otpadnom, koju će realizirati među prvima u Primorsko goranskoj županiji.

Cilj poduzimanja svih dosadašnjih aktivnosti uz rad  reciklažnog dvorišta je omogućavanje mještanima da na pristupačan, ekonomski i ekološki prihvatljiv  način zbrinu otpad nastao u kućanstvima,  smanjenje onečišćenja okoliša odnosno   te  u konačnici osiguranje  bolje kvaliteta života u čistom okolišu.

Reciklažno dvorište biti će smješteno u naselju Marinići  uz glavnu prometnicu u  radnoj zoni, a prostirati će se ne površini od oko 1.300 m2 .

Po okončanju izgradnje dvorišta koje se očekuje polovicom 2017. godine mještani općine će u isto moći odložiti sirovine iz otpada poput metala, plastike, stakla, papira i kartona, odjeće i tekstila, elektroničkog i električnog otpada, glomaznog otpada, namještaja i  stakla te  iskorištene  akumulatore, baterije, otpadna ulja  otapala,  boje i lakove koji će se  po zaprimanju u dvorištu  predati ovlaštenim sakupljačima  koji će prikupljeno  zbrinuti na siguran i ekološki prihvatljiv način.

Mještanima će i dalje  biti omogućen besplatan odvoz  glomaznog otpada grajferom petkom te odvoz kontejnerom prema zahtjevima i rasporedu odvoza.