Općina Viškovo i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost potpisali Ugovor o sufinanciranju nabave spremnika za odvojeno prikupljanje otpada

Općina Viškovo i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sklopili su Ugovor o sufinanciranju nabave spremnika za odvojeno prikupljanje otpada. Ugovor je sklopljen  temeljem prijave Općine Viškovo na Javni poziv za iskaz interesa za nabavu spremnika za odvojeno prikupljanje komunalnog otpada, a u sklopu navedenog bit će nabavljeni spremnici za odvojeno prikupljanje otpadnog papira i kartona, otpadne plastike te kućne kompostere.

Slijedeći korak u realizaciji nabave spremnika je prijava Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, kao jedinog prihvatljivog prijavitelja, na Ograničeni poziv za nabavu spremnika  koji će se objaviti u sklopu Operativnog programa Europske unije „Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.“. Naime, Fond će izvršiti prijavu u ime svih jedinica lokalne samouprave na području Republike Hrvatske koje su ispunile uvjete Poziva i iskazale interes.

„Problemi vezani uz otpad nisu novi, oni su samo s razvojem velikih naselja i industrijalizacijom postali veći i teže rješivi. Treba imati na umu da svaka promjena polazi od nas samih, odnosno naših obitelji.  Bitno je primjeniti dobre načine razvrstavanja otpada, stoga naša nastojanja idu u cilju uspostave kvalitetnog, postojanog i ekonomski učinkovitog sustava sakupljanja komunalnog otpada, u skladu s načelima održivog razvoja, zaštite okoliša, gospodarenja otpadom i zaštitom javnog interesa“ naglasila je Općinska načelnica Sanja Udović.

Procijenjen ukupan iznos nabave spremnika za Općinu Viškovo  iznosi nešto manje od 1.300.000,00 kuna, od čega Općina snosi 15%. Cilj ovog poziva je uspostava kvalitetnog, postojanog i ekonomski učinkovitog sustava sakupljanja komunalnog otpada, u skladu s načelima održivog razvoja, zaštite okoliša, gospodarenja otpadom i zaštitom javnog interesa.