Bike-sharing stanica Milihovo ponovno na meti vandala

U centru Općine Viškovo, na parkiralištu Milihovo, nalazi se prvi bike-sharing sustav za iznajmljivanje javnih bicikli na području Riječkog prstena pod nazivom Halubike. Isti se sastoji od 6 brdskih i 6 električnih bicikli te prateće opreme (postolja, integrirani pilon itd.)

Nažalost, isti se, u dosadašnjem kratkom periodu rada, našao već drugi puta na meti vandala. Tako je tijekom vikenda razbijen interaktivni ekran integriranog pilona te trenutno nije moguće preko istoga izvršiti iznajmljivanje bicikla. Kvar će se otkloniti u što kraćem roku. Cijeli slučaj prijavljen je i nadležnoj policijskoj postaji.Podsjećamo da je navedeni terminal za iznajmljivanje bicikli već bio na meti vandala prošle godine, nakon nepunih mjesec dana rada,  kada su razbijena i otuđena svijetla na šest brdskih bicikli, razbijeno jedno zvono, skinuti čepovi od ventila na gumama te onesposobljeno sjedalo.

Ovim putem izražavamo žaljenje radi konstantnog uništavanja javne imovine koja je u prvom redu imovina svih mještana i kao takva njima namijenjena te koja bi trebala služiti za dodatno oplemenjivanje javnih sadržaja na području Općine i unapređenju kvalitete života.