Održana zelena čistka na Viškovu

Međunarodni „World Cleanup“ dan je jedna od najvećih svjetskih ekoloških aktivnosti u kojima sudjeluju zajednice diljem svijeta.  U Hrvatskoj se kao dio svjetske akcije „World Celanup 2018“ odnosno globalnog pokreta „Let's do it!“ održala Zelena čistka, jedan dan za čisti okoliš, po šestu godinu za redom danas 15.09.2018. u organizaciji Općine Viškovo i TZ Viškovo.
U čišćenju su sudjelovali: KD Viškovo, KD Čistoća, Fiumex d.o.o., SKD Prosvjeta, SKUD Prosvjeta, Ekoplus,TZ Viškovo, zaposlenici Općine Viškovo i mještani.
Akcija je započela  okupljanjem volontera na parkiralištu Milihovo u 9:00 sati ujutro, a čistile su se sljedeće lokacije:
- Bezjaki – Milohni-Kastav
- Dovičići – Kastav
- šetnica Plešivac od ulaza Biškupi
- odmorište Kapitovac
Volonteri su bili raspoređeni na lokacije Šetnica Plešivac od ulaza Biškupi i na  odmorište Kapitovac, dok su KD Viškovo, KD Čistoća i Fiumex d.o.o. čistili i uklanjali otpad s lokacija Bezjaki – Milohni – Kastav i Dovičići – Kastav.
Tijekom akcije koja je trajala oko 4 sata prikupljeno je ukupno 35 m³ otpada.
Zahvaljujemo svim sudionicima za odazivu i suradnji.