Položeni vijenci i zapaljene svijeće povodom Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima

U četvrtak, 23. kolovoza 2019. godine na Središnji križ na groblju Viškovo položeni su vijenci i zapaljene svijeće povodom Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima.

Europski parlament posebnom deklaracijom 2008. godine donio je odluku o proglašenju dana sjećanja na žrtve staljinizma i nacionalsocijalizma. Obilježavanjem Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih i autoritarnih režima, Hrvatska se pridružila većini zemalja članica EU u kojima se, na preporuku Europskog parlamenta, potiče na promišljanje osjetljivih i kompleksnih pitanja zajedničke povijesti i njezina očuvanja kako bi sljedeće generacije mogle iz nje učiti i graditi suživot na temeljima demokracije i uvažavanja temeljnih prava.

Polaganju vijenaca prisustvovao je zamjenik Općinske načelnice Denis Mladenić,  članovi Odbora za hrvatske branitelje i članove njihovih obitelji te članovi Općinskog vijeća Općine Viškovo, kao i Crvenog križa Općine Viškovo.

Svijeće su također zapalili i predstavnici Udruge roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata PGŽ, Udruge udovica poginulih branitelja Domovinskog rata PGŽ, pripadnici  9. gardijske brigade „Vukovi“.