Obavijest Stožera civilne zaštite Općine Viškovo

Sukladno izmjenama Odluke o nužnim mjerama za organizaciju okupljanja na kojima je prisutno više od pedeset sudionika za vrijeme trajanja proglašene epidemije bolesti COVID-19 koju je donio nacionalni Stožer civilne zaštite 15. listopada 2020., za donošenje odluka o okupljanjima 50 i više osoba ovlašten je Stožer civilne zaštite Općine Viškovo. Stožer će u takvim slučajevima odlučivati sukladno situaciji na području Viškova. Aktualna epidemiološka situacija nije pogodna za okupljanje većeg broja ljudi u većini županija. Sukladno uputi nacionalnog Stožera, a zbog sve većeg pritiska na epidemiološke službe, Stožer civilne zaštite Općine Viškovo njih će kontaktirati u svrhu procjene isključivo prilikom organiziranja okupljanja koja su od bitnog kulturnog ili drugog društvenog značaja radi izrade epidemiološkog okvira. U svim drugim slučajevima, Stožer će odluku donijeti na temelju ocjene opće epidemiološke situacije bez nepotrebnog kontaktiranja epidemiologa.