Završni radovi na uređenju kružnog raskrižja Saršoni

U utorak 02.04.2019. godine na gradilištu kružnog raskrižja u centru Saršona vršiti će se radovi na ugradnji završnog sloja kolničke konstrukcije. Zbog tehnologije izvođenja radova raskrižje će u vremenu od 09:00 – 17:00 biti u cijelosti zatvoreno za promet motornih vozila iz svih smjerova osim minibusa.

Pozivaju se svi vozači koji se raskrižjem u Saršonima koriste kao prolaznom točkom prema Rijeci, Klani, Dražicama i centru Viškova, da u vremenskom razdoblju od 09:00 – 17:00 koriste alternativne obilazne pravce.

Kako je već navedeno, raskrižjem će sjevernom stranom (petrolejska cesta) moći prometovati samo minibus kao zamjena za redovnu liniju 11 i školsku liniju koje će prometovati privremenom trasom. Obavijesti o privremenim trasama biti će objavljene na internetskim stranicama Općine Viškovo i KD Autotrolej.

Linija 11:
Polasci iz Rijeke prometuju redovnom trasom do Cvetkova trga te putnici na stanici Drenova groblje presjedaju na minibus koji će prometovati po važećem voznom redu trasom: Drenova groblje - Lokva - Saršoni - Garići  - Viškovo (preko Marčelja) u polasku i povratku.
Autobusi koji iz Rijeke prometuju do Saršona, odnosno Garića i Viškova prometuju istim voznim redom ali će putnici na stanici Drenova groblje presjedati na minibus prema Saršonima, Garićima odnosno Viškovu.

Mještani koji se koriste linijom 11 a koji žive u Mladenićima, Brtunima, Bujkima i Ronjgima neće moći koristiti minibus.

Školska linija 11:
Prometovati će trasom Viškovo škola - Ronjgi - Viškovo –Marčelji – Brnčići  -Kudeji – Viškovo škola.