16. Olimpijski festival dječjih vrtića Primorsko-goranske županije

U subotu, 13. svibnja 2017. godine spočetkom u 10.30 sati na stadionu Brnasi NK Halubjan u Viškovu, održati će se Olimpijski festival dječjih vrtića Primorsko-goranske županije.

Na inicijativu Hrvatskog olimpijskog odbora na području Republike Hrvatske, svake godine u mjesecu svibnju, pod sloganom „I ja želim biti olimpijac“, na lokalnoj razini organizira  se sportsko natjecanje pod nazivom "Olimpijski festival dječjih vrtića". Ovim projektom promiče se ideja olimpizma. Bavljenjem sportskim aktivnostima  potiče  psihosocijalni razvoj djeteta   te  stjecanje zdravih životnih navika.

Ove godine pod visokim pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora, Primorsko – goranske županije i Općine Viškovo,  organizacija 16. Olimpijskog  festivala dječjih vrtića PGŽ povjerena je Dječjem vrtiću Viškovo. Suorganizator je Zajednica sportova PGŽ. Generalni sponzor festivala je INA d.d.

Sudionici će se natjecati u pet disciplina za djevojčice i dječake : trčanje na 50 m, štafeta 4 x 25 m, bacanje loptice u dalj, skok u dalj i nogomet.

Pozivamo sve mališane s roditeljima  da podrže svoju omiljenu ekipu!

Plakat.pdf