Bike sharing sustav Viškovo – u susret izazovima suvremenog života

Stanica za iznajmljivanje javnih bicikli u centru Viškova, pod nazivom Halubike, puštena je u rad i sastoji se od 6 brdskih i 6 električnih bicikli koji se nalaze na terminalu na parkiralištu Milihovo.

Halubike sustav javnih bicikli zamišljen je na način da bude pristupačan i  jednostavan za korištenje. Osim toga, svim zainteresiranima za dodatne informacije dostupna je i web stranica www.halubike.hr na kojoj se nalaze i kontakti upravitelja sustava, Turističke zajednice Općine Viškovo.

Uporaba bicikala iz sustava Halubike za punoljetne fizičke osobe bit će moguća od 15. 3. do 1.11 svake godine i to na dva načina. Jedan je prilagođen lokalnom stanovništvu, što znači da se korisnik može registrirati za korištenje osobno u sjedištu upravitelja, na adresi Turističke zajednice općine Viškovo, sklapanjem ugovora o najmu na razdoblje od mjesec dana. Drugi, još jednostavniji, instant način prilagođen  je za jednodnevne posjete, a korisnik se može registrirati za korištenje sustavom direktno na lokaciji Halubike terminala putem QR koda. Korisnik može putem QR koda steći pravo na najam bicikle isključivo za dnevnu kartu.

Važno je napomenuti da neovisno o načinu stjecanja prava na uporabu, bicikl se u smislu Općih uvjeta Halubike sustava koristi od 6.00 do 21.00 sat, unutar administrativnih granica općine Viškovo uz obvezu korisnika da se svakih 180 min barem jednom prijavi na terminal.

„Nastojanje Općine Viškovo jest da se u javni gradski prijevoz uključe i alternativni oblici prijevoza te osigura dodatna turistička ponuda i povežu kapitalni turistički projekti u Općini. Nadamo se da će naši mještani, posjetitelji i svi zainteresirani rekreativci koristiti ovaj sustav koji je njima namijenjen, a osim toga pridonosi  smanjenju stresa, boljem zdravlju i raspoloženju“ naglasila je načelnica Viškova Sanja Udović.