Informacija Crvenog križa u vezi dostave osnovnih namirnica i lijekova

Temeljem upita Općine Viškovo, a vezano uz informacije Nacionalnog stožera civilne zaštite o tome da aktivnosti dostave osnovnih namirnica i lijekova osobama starije životne dobi koordinira Hrvatski crveni križ, Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka izvijestilo nas je da oni obavljaju dostavu namirnica i lijekova na temelju telefonskih poziva i potreba građana na području djelovanja Gradskog društva Crvenog križa Rijeka, u koje spada i područje Općine Viškovo. S trgovačkim lancem Plodine d.d. Rijeka, Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka sklopilo je Ugovor o kupovini robe. Kupovinu za potrebite obavljaju samo ovlaštene osobe Gradskog društva Crvenog križa Rijeka – volonteri, uglavnom naši mladi članovi i zaposlenici koji će biti u službenoj odjeći Crvenog križa. Isto tako, s Ljekarnom Jadran Rijeka na Korzu dogovoren je način preuzimanja lijekova, uz ime i prezime korisnika i njegov matični broj osiguranja (koji se nalazi na zdravstvenoj iskaznici).

Društvo Crvenog križa Primorsko-goranske županije otvorilo je i telefonsku liniju za podršku osoba u samoizolaciji/karanteni na području naše županije.
U dežurstvo su uključeni i volonteri Crvenog križa Rijeka.
U vremenu od 8,00 do 18,00 sati organizirano je dežurstvo u Gradskom društvu Crvenog križa Rijeka:

od ponedjeljka do petka: 051/333-699, 051/333-493 ili 099/609-8395
subota i nedjelja: 051/217-599