Javni natječaj po Operativnom programu regionalnih potpora za ulaganjnje u opremu za 2014. godinu

Ministarstvo gospodarstva objavilo je natječaj za prijavu projekata u okviru Operativnog programa regionalnih potpora. Natječaj ima za cilj potaknuti poduzetnike na ulaganje u proširenje ili modernizaciju postojećih proizvodnih kapaciteta prema proizvodnji proizvoda veće dodane vrijednosti.

Korisnici potpore su mali, srednji i veliki poduzetnici koji zapošljavaju najmanje 20 djelatnika, a maksimalna potpora po pojedinom poduzetniku iznosi 2.000.000 kuna ili 60% vrijednosti ulaganja. Poduzetnici koji su dobili sredstva iz prošlogodišnjeg programa ne mogu se javiti.

Očekuje se između 120 i 150 potpora u prosječnom iznosu od milijun kuna, a isplata sredstava biti će već u srpnju.

U programu je osigurano 132,5 milijuna kuna, a natječaj je otvoren do 11. lipnja 2014. godine