Javni poziv za popunjavanje postrojbe civilne zaštite Općine Viškovo

Temeljem članka 19. Zakona o sustavu civilne zaštite (Narodne novine, broj: 82/15 i 118/18) i članka 14. Pravilnika o mobilizaciji, uvjetima i načinu rada operativnih snaga sustava civilne zaštite (Narodne novine, broj: 69/16), Općinska načelnica Općine Viškovo objavljuje Javni poziv za popunjavanje postrojbe civilne zaštite Općine Viškovo

TEKST POZIVA

S obzirom na novonastale okolnosti vezano za sprječavanje širenja zaraze virusom SARS-CoV-2, Općina Viškovo objavila je Javni poziv za popunjavanje postrojbe civilne zaštite. U ovom trenutku, postrojba broji 40-ak pripadnika, a novim javnim pozivom Općina Viškovo nastoji senzibilizirati što veći broj ljudi da se priključe postrojbi jer će, neovisno o pandemiji koronavirusa, time steći korisna znanja za sudjelovanje u spašavanju života ljudi i imovine. Poziv je otvoren do 1. lipnja 2020. godine, a sve zainteresirane osobe mogu se javiti putem  pošte na adresu Općina Viškovo, Jedinstveni upravni odjel, Vozišće 3, 51216 Viškovo ili putem e-maila: josip.kordic@opcina-viskovo.hr. Osnovni cilj djelovanja postrojbe bit će olakšavanje života onim našim mještanima koji iz nekog razloga neće moći obavljati svakodnevne životne aktivnosti kao što su odlazak u trgovinu po osnovne namirnice ili u ljekarnu po propisane lijekove. Iako je sustav pomaganja tim osobama razrađen na državnoj razini, Općina Viškovo želi biti spremna i adekvatno reagirati ako se za tim ukaže potreba.