Obavijest o početku radova na vodovodnom ogranku Vrtače Kosi

U ponedjeljak 6. srpnja počet će radovi na izgradnji novoga vodovodnog ogranka na području Općine Viškovo. Riječ je o ogranku Vrtače Kosi. Ukupna dužina ogranka je 610 metara, a vrijednost investicije je 1,8 milijuna kuna. Izvođač radova je tvrtka Kvarner graditeljstvo, a trebali bi biti gotovi za 6 mjeseci nakon čega će nekoliko stotina stanovnika tog dijela Marčelja dobiti suvremenu kvalitetnu vodoopskrbnu mrežu jer će se novim opskrbnim cjevovodom duktil DN 100 mm zamijeniti postojeće dotrajale cijevi​.

Objekti u obuhvatu zahvata, a riječ je većinom o višestambenim zgradama, su sljedeći: kućni brojevi Kosi 11/2 do 11/13 i Vrtače 39, 39/A i 39/B. Privremena prometna regulacija bit će regulirana prometnim znakovima i signalizacijom uz privremeno zatvaranje polovine ceste i naizmjenično odvijanje prometa, a sve prema prometnom elaboratu. Prilikom izvođenja radova na pojedinim lokacijama trase gdje širina prometnice ne dopušta paralelno izvođenje radova i prometovanje motornim vozilima, promet će biti zatvoren za sav motorni promet osim za interventna vozila (hitna medicinska služba, policija, vatrogasci) i lokalno stanovništvo.