Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Sedmu godinu u nizu, i Viškovo će obilježiti dan pada Vukovara - grada heroja. Dan pada Vukovara obilježava se kao državni blagdan odnosno Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Kako bi se odala počast svim žrtvama Domovinskog rata, na Trgu na brege će se u četvrtak 17. studenog u 16.30 sati kao i proteklih godina formirati veliko slovo „V“ u kojem mještani mogu upaliti svijeću.

„Pozivam mještane da upale svijeću na Trgu na brege i tako obilježe Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Delegacija Općine Viškovo, općinskog vijeća, Odbora za hrvatske branitelje Domovinskog rata i članove njihovih obitelji svijeće će upaliti u četvrtak 17. studenog u 17 sati. Drago mi je da će nam se ove godine pridružiti i učenici 7. i 8. razreda Osnovne škole sveti Matej. S početkom u 18.00 sati u crkvi svetog Mateja održat će se misa koju će predvoditi župnik župe svetog Mateja mons. Ivan Nikolić. Pozivamo vas da nam se pridružite.“, poručuje općinska načelnica Sanja Udović.