Obilježavanje Dana zdravlja - otkrivanje spomen biste prof. dr. sc. Kajetanu Blečiću

Svjetski dan zdravlja obilježava se u cijelom svijetu 7. travnja, na dan osnivanja Svjetske zdravstvene organizacije,  čime se želi educirati širu društvenu zajednicu i naglasiti važnost određenog zdravstvenog problema. Svjetski dan zdravlja ujedno je i prigoda za promociju zdravlja organiziranjem raznih događaja i javnozdravstvenih aktivnosti.

U četvrtak, 07. travnja 2016. godine, u prizemlju Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije svečano je otkrivena bista prof.dr.sc. Kajetanu Blečiću, začetniku zdravstvenog odgoja naroda i afirmacije primarne zdravstvene zaštite na području Rijeke i riječke okolice.

Profesor Kajetan Blečić djelovao je na području naše Općine Viškovo te svojim radom doprinio razvoju javno zdravstvene zaštite.