Održan prijam za brončanu karatisticu Leu Vukoju

U prostorima Općine Viškovo održan je prijam za našu mještanku Leu Vukoju koja je na nedavnom europskom prvenstvu u Budimpešti osvojila brončanu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 68 kilograma. Lea je i na ovom natjecanju bila izvrsna. Nakon početnog poraza od kasnije pobjednice, Norvežanke Annike Saelid s 3-0, Lea je u repesažu ostvarila tri pobjede bez izgubljenog boda, svladavši Španjolku Mariu Isabel Menas Nieto 9-0, Armenku Anitu Makyan 1-0 i Mađaricu Doru Czagany 6-0. Lea je jedna od najperspektivnijih hrvatskih mladih karatistica, članica je karate kluba Sokol, a njezin je trener Alen Zamlić. Uz uspješnu sportsku karijeru, Lea je i uspješna učenica završnog razreda Salezijanske klasične gimnazije, a želja joj je upisati studij logopedije. O uloženom trudu u sebe na svim poljima, svjedoči i činjenica da Lea već godinama prima stipendiju Općine Viškovo kojom se prate i nagrađuju izvrsni učenici odnosno studenti. Načelnica Općine Viškovo Sanja Udović na prijamu je rekla kako je bila oduševljena kad je saznala za još jedan vrhunski rezultat jer Općina itekako prati sportske rezultate posebice kad je riječ o individualnom sportu. Govoreći o ulaganjima Općine Viškovo u rad sportskih udruga i klubova, načelnica je rekla kako je u Viškovu prije dvije godine unaprijeđeno praćenje sporta te je osnovana Zajednica sportskih udruga Općine Viškovo koju Općina financira s nešto manje od 1,3 milijuna kuna godišnje. Zajednica je od prije dvije godine, među ostalim, zadužena za kategorizaciju sportaša, određivanje kriterija te raspodjelu općinskih financijskih sredstava udrugama i vrhunskim sportašima. Lea Vukoja je tako krajem prošle godine, sukladno kriterijima Zajednice, nagrađena s 2 tisuće kuna za nastup na svjetskom prvenstvu u Čileu. Na kraju prijama, Općina Viškovo je Leu razveselila priznanjem, buketom cvijeća, ali i prigodnim korisnim poklonom neophodnim za treniranje te nastup na natjecanjima – štitnicima za šake, potkoljenice i stopala.