Održan prijam za višestruke dobrovoljne darivatelje krvi

U vijećnici Općine Viškovo u Saršonima jučer je održan prijam za višestruke dobrovoljne darivatelje krvi – Emiliju Host za 35 darivanja, Melvu Bećar za 75 darivanja, Zorana Kesića, Zdravka Simčića, Ernesta Šipića i Dorijana Štefana za 50 darivanja, Damira Mrvčića za 75 darivanja i Krešimira Trtnja za čak 100 dobrovoljnih darivanja krvi. Uz općinsku načelnicu Sanju Udović i zamjenike Snježanu Podobnik i Denisa Mladenića, na prijamu je bio i predsjednik Aktiva darivatelja krvi Viškovo Goran Vuković. Općinska načelnica darivateljima koji su stigli na prijam poručila je kako im Općina na ovaj način želi odati priznanje za angažman i vrhunac humanosti koji pokazuju redovitim darivanjem krvi. Da nema ljudi poput vas, sustav spašavanja života bio bi ugrožen budući da se krv ne može proizvesti na umjetan način, rekla je načelnica i darivateljima uručila prigodno priznanje i simboličan poklon. Najavila je i dodatno promoviranje ove humane aktivnosti koju je potrebno prenijeti i mladim generacijama. Općina Viškovo za rad Aktiva darivatelja krvi Viškovo ove je godine izdvojila nešto manje od 55 tisuća kuna.