Održan prijem za zlatnu karatisticu Emu Sgardelli

U Općini Viškovo jučer je održan prijem za Emu Sgardelli, članicu Karate kluba Champion, mještanku Viškova i vrhunsku karatisticu koja je na netom završenom Europskom prvenstvu u karateu i parakarateu što je održano u Zadru osvojila zlatnu medalju u kategoriji seniorki do 50 kilograma. Uz općinsku načelnicu Sanju Udović i njezinog zamjenika Denisa Mladenića, na prijemu su bili i Emina trenerica Ivana Bebek Bašić te tajnik Zajednice sportskih udruga Općine Viškovo Dino Klaić.

„Prekrasan je osjećaj biti europska seniorska prvakinja. U Zadru sam bila fokusirana, samouvjerena, odradila sam dobre pripreme, a imala sam i odličnu podršku navijača“, rekla je Ema na prijemu održanom nakon zahtjevnog prvenstva i svega desetak dana uoči odlaska na turnir Premier lige u Maroku.

Njezina trenerica Ivana Bebek Bašić istaknula je kako je Ema i službeno svjetski broj 1 na rang listi karatistica do 21. godine života, a u kategoriji seniorki je na vrlo visokom četvrtom mjestu. Općinska načelnica Sanja Udović i zamjenik Denis Mladenić su, uz čestitke i uručenje prigodnog poklon bona u trgovini sportske opreme, Emi poželjeli nastavak izvrsnih rezultata, najprije u Maroku krajem mjeseca, a potom i na svjetskom prvenstvu za mlađe seniore koje se održava u listopadu ove godine.