Održana konferencija Gospodarenje otpadom- primarna selekcija otpada i spalionice

Sektor gospodarenja otpadom jedno je od područja kojem, nakon ulaska Hrvatske u Europsku uniju, predstoje najveće promjene. osnovni cilj je povećanje reciklaže otpadnih sirovina s današnjih 8% na 50% do 2020. godine. Prvi, ali i najvažniji korak u ostvarenju tog cilja je uvođenje primarne selekcije otpada.

Na tu temu, u Zagrebu je 24. rujna 2014. godine u maloj dvorani Lisninski održana stručna konferencija pod nazivom Gospodarenje otpadom- primarna selekcija otpada i spalionice, na kojoj je sudjelovala i Općinska načelnica Općine Viškovo Sanja Udović. Konferencija je organizirana u suradnji s fFndom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a uz podršku Ministarstva zaštite koliša i prirode.