Općina Viškovo dobila priznanje za transparentnost proračuna

Institut za javne financije predstavio je 4. srpnja 2017. godine rezultate istraživanja proračunske transparentnosti svih 576 hrvatskih lokalnih jedinica (županije, gradova i općina).
Tom prigodom, Općina Viškovo je primila priznanje s izvsnom ocjenom za transparentnost općinskog proračuna. Kao predstavnici Općine Viškovo na prezentaciji rezultata projekta prisustvovali su Općinska načelnica Sanja Udović i voditeljica Odsjeka za proračun, financije i računovodstvo Vesna Mrša.

Otvorenost (transparentnost) proračuna podrazumijeva mogućnost građana da dobiju potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu.  Građanima omogućuje se informiraju i utječu na odluke o prikupljanju i trošenju javnog novca, te tako utječu na što efikasnije prikupljanje javnih sredstava i ponudu javnih dobara i usluga, povećanje odgovornosti lokalnih vlasti i smanjenje mogućnosti za korupciju.