Općina Viškovo dobila priznanje za transparentnost proračuna

Institut za javne financije predstavio je 2. srpnja 2018. rezultate najnovijeg ciklusa istraživanja transparentnosti proračuna lokalnih jedinica svih 576 hrvatskih lokalnih jedinica. Tm prigodom Općini Viškovo dodijeljeno je priznanje i najviša ocjena za transparentno i javno objavljivanje proračunskih dokumenata.

Predstavljanju su u ime Općine Viškovo prisustvovali zamjenica Općinske načelnice Snježana Podobnik, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Robert Simčić i voditeljica Odsjeka za proračun, financije i računovodstvo Vesna Mrša.

Proračunska transparentnost mjerena je brojem proračunskih dokumenata objavljenih na službenim mrežnim stranicama županija, gradova i općina, a Općina Viškovo već nekoliko godina za redom dobitnik je ovog značajnog priznanja.