Općina Viškovo ima viceprvakinju u boćanju

Općinska načelnica Sanja Udović u petak, 04. prosinca 2015. godine, u svom je uredu ugostila Nives Jelovica, europsku viceprvakinju u boćanju za žene.

Nives je vrhunska sportašica 1 kategorije po kategorizaciji Hrvatskog olimpijskog odbora, voditeljica/trenerica i igračica ženskog Boćarskog kluba Marinići, koji se natječe u 1. Hrvatskoj ženskoj boćarskoj ligi. U svojoj kolekciji ima 2 zlatne, 1 srebrnu i 4 brončane medalje sa svjetskih prvenstava, 1 zlato i 2 srebra sa Europske smotre te ukupno 26 naslova prvakinja Hrvatske u raznim disciplinama.

Aktualna je svjetska prvakinja u disciplini pojedinačno-klasično i viceprvakinja svijeta u preciznom izbijanju, ostvareno 2014. godine u Francuskoj, dok je u 2015. godini ostvarila 2. mjesto na Europskom prvenstvu  u disciplini pojedinačno klasično. Općinska načelnica Nives je uručila buket i priznanje za ove impresivne sportske rezultate.

„Obzirom na zaista zavidne rezultate, sretni smo što u redovima Boćarskog kluba koji djeluje na Viškovu imamo sportaše čijim se rezultatima ponosimo. Cilj nam je i dalje financirati tradicionalne sportove i podržavati naše uspješne sportašice i sportaše“ naglasila je Općinska načelnica Sanja Udović.