Općinska načelnica Sanja Udović na prvom Kongresu samozaposlenih poduzetnica Hrvatske

U organizaciji Virtualnog ženskog poduzetničkog centra, uz brojne sponzore i pokrovitelje te uz potporu Predsjednice Republike Hrvatske, dana 08. ožujka, na sam Međunarodni dan žena, u Zagrebu je održan prvi Kongres samozaposlenih poduzetnica Hrvatske.

S više od 300 sudionica, ovaj Kongres dokaz je kako postoji velikih interes žena za razmjenom iskustava, pronalaženjem odogovora na brojna pitanja i prepreke koje se pojavljuju pred ženama na tržištu rada, a isto tako pokazatelj je želje za napredovanjem i razvijanjem.

„Svijet bez žena ne bi bio ono što danas jest. Neka 8. ožujka bude dan kad se prisjećamo dugog i teškog puta koji su žene morale prijeći kako bi danas uživale osnovna ljudska prava. Ne zaboravimo kako i dalje treba marljivo raditi na promicanju jednakosti spolova, počevši od odgojno obrazovnih mjera, preko tržišta rada do cjelokupne uloge žena u današnjem društvu.

Čast mi je i zadovoljstvo što sam sudjelovala na prvom Kongresu samozaposlenih poduzetnica Republike Hrvatske u Zagrebu i to na panelu Lokalna samouprava u službi poduzetništva, te se nadam da će razmjena iskustava potaknuti napredak žena u poduzetništvu, kako na lokalnoj tako i na državnoj razini.“, izjavila je Općinska načelnica Sanja Udović.