Počeo sa radom Ogranak Viškovo Javne ustanove Narodne knjižnice i čitaonice Halubajska zora

U ponedjeljak, 7. prosinca 2015. godine svečano je otvoren Ogranak Viškovo na adresi Viškovo 15. Uz brojne predstavnike Općine Viškovo, udruga, knjižničara iz naše županije te uz pjesmu muške klape "Mistrage" Općinska načelnica simboličnim rezanjem vrpce,  otvorila je novouređeni prostor što će ga koristiti Ogranak Viškovo, koji je s radom na staroj lokaciji pored OŠ SV.Matej prestao 31.svibnja 2015. godine.

„Vrlo je važno da u ovom vremenu digitalne raspoloživosti informacija njegujemo kulturu čitanja kod svih generacija, a posebno kod djece, naših najmlađih mještana.“ naglasila je Općinska načelnica Sanja Udović.

U uređenje prostora Općina Viškovo je uložila 200.000,00 kn, a županija je sudjelovala sa 10.000,00 kn za nabavu opreme.  S utorkom, 8.12. korisnici se u radnom vremenu novootvorenog Ogranka mogu besplatno upisati do kraja ovoga tjedna, 11. prosinca 2015.godine.