Javni poziv za iskaz interesa za otkup zemljišta u Radnoj zoni Marišćina

Općina Viškovo obavještava sve zainteresirane da je u tijeku aktivacija nove poduzetničke zone na području Općine Viškovo, Radne zone Marišćina. Radna zona Marišćina smještena je na sjevernom dijelu općine,  prostire se na približno 7 hektara i neposredno je povezana sa svim značajnim prometnim pravcima. Nalazi se uz prometnicu koja vodi do graničnih prijelaza sa Republikom Slovenijom i Republikom Italijom s jedne strane, a s druge strane povezuje novu poslovnu zonu s Gradom Rijekom novoizgrađenom županijskom cestom i svim bitnim transportnim središtima.

Poslovna zona planirana je na način da budućim korisnicima osigura potpunu komunalnu i prometnu opremljenost poslovne zone, odnosno platoa koji će biti na raspolaganju poslovnim subjektima od sredine 2023. godine. Poslovnim subjektima u prvoj fazi stavit će se na raspolaganje plato 2B, 3A i 3B.

Trenutačno se izvode radovi na izgradnji prve faze poduzetničke zone u sklopu kojih će se izgraditi prometna infrastruktura sa pripadajućom komunalnom infrastrukturom (vodovodne instalacije, oborinska odvodnja, javna rasvjeta, DTK, koridor plina, niskonaponska električna instalalacija) i navedena tri platoa ukupne površine nešto veće od 17000 metara četvornih.

Obzirom da je površina građevnog zemljišta uvjetovana vrstom poslovne djelatnosti koju će poslovni subjekt obavljati u Radnoj zoni Marišćina i planiranim ulaganjima, ovim javnim pozivom pozivaju se svi zainteresirani za otkup zemljišta da dostave podatke o površini zemljišta za koju su zainteresirani. Nakon izvođenja radova, a prije stavljanja zemljišta na raspolaganje poslovnim subjektima, planirana je parcelacija zemljišta izgrađenih platoa na manje građevne parcele prema iskazanom interesa poslovnih subjekata.

Interes za otkup zemljišta u Radnoj zoni Marišćina može se iskazati putem obrasca koji se popunjen dostavlja na e-mail adresu pisarnica@opcina-viskovo.hr, najkasnije do 12. prosinca 2022. godine.

Dodatne informacije o projektu, njegovoj vrijednosti, kao i druge bitne informacije za potencijalne investitore, dostupne su na službenoj Internet stranici Radne zone Marišćina  (k2-radnazona.hr) ili putem telefona na broj 051 / 503 - 787 i na e-mail adresu sonier.jeremic@opcina-viskovo.hr.