Održan prijem za nagrađenu profesoricu Milanu Jakšić

Milana Jakšić jedina je učiteljica iz Osnovne škole Sveti Matej Viškovo koja je povodom ovogodišnjeg Svjetskog dana učitelja nagrađena od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Tim je povodom u prostorima Općine Viškovo za nju organiziran prijem na kojem su joj na ovom uspjehu čestitali općinska načelnica Sanja Udović, te njezini zamjenici Snježana Podobnik i Denis Mladenić. Tom je prilikom općinska načelnica poručila kako je nužno pratiti trendove u obrazovanju, a Milana Jakšić je, inače profesorica informatike, pravi primjer toga. Ravnatelj škole Josip Crnić kaže kako je profesorica Jakšić zaslužna za praćenje informatizacije u svim segmentima rada škole. Osim toga, zahvaljujući njoj, stručni ispiti za nastavnike informatike iz primorsko-goranske, istarske i ličko-senjske županije, održavaju se upravo u viškovskoj osnovnoj školi. Milana Jakšić nagrađena je zbog sudjelovanja i organizacije predavanja, radionica i edukacija na državnoj i međunarodnoj razini, zbog unaprijeđenja rada škole, uvođenja inovativnih metoda podučavanja i vrednovanja u školi, rada u stručnim vijećima i udrugama, aktivnosti na međunarodnim projektima, pisanja stručnih članaka, oblikovanja nastavmih materijala i obrazovnog sadržaja te općenito rada na unaprijeđenju sustava obrazovanja.