Održan prijem za školski zbor OŠ Sveti Matej i dječji župni zbor Nebeske iskrice

Općinska načelnica Sanja Udović i zamjenica općinske načelnice Snježana Podobnik u ponedjeljak, 18. lipnja 2018. godine, u Domu hrvatskih branitelja ugostile su članice školskog zbora OŠ Sveti Matej i dječjeg župnog zbora Nebeske iskrice povodom uspjeha koji su zborovi postigli u proteklom razdoblju. U pratnji mladih talentiranih pjevača došli su i njihovi voditelji, mentori i suradnici Ivana Marčelja i Ljilja Ivkić kao i predstavnik Župe Sveti Matej, Vlč. Marijan Žderić.

Općinska načelnica i zamjenica općinske načelnice izrazile su zadovoljjstvo postignućima zborova, čestitale im te zaželile uspjeh u daljnjim nastupima, natječajima i  festivalima.

Djeca su postigla značajan uspjeh na 3. Međunarodnom festivalu „Čarobna frula“ koji je u prosincu  2017. održan u Zagrebu. Naime, školski zbor je uz solisticu Ivu Ljevar iz OŠ Sveti Matej  osvojio 2. nagradu žirija, a sudjelovao je po prvi puta od osnutka smotre i na festivalu 14. Glazbene dječje čarolije, smotra glazbenih aktivnosti djece i mladih PGŽ, u pratnji Doriana Biondića na gitari i Klare Sušanj na violini.

Nadalje sudjelovali su na manifestaciji  Natječaj Europa u školi 2018. gdje su nagrađeni nagradama na županijskoj, a posebno na državnoj razini za osvojenu 3. nagradu uz solistice Klaru Srok, Antoniju Frelih, Ivanu Gubo i Veroniku Vratović. Na 22. festival duhovne glazbe "Iskrice" održanom u Vodnjan u svibnju 2018. pobjedničkom pjesmom festivala proglašena je pjesma u izvedbi solistice Ane Jurišić.

Osim toga, župni zbor Nebeske iskrice prvi puta od osnutka smotre sudjelovao je na festivalu 14. Glazbene dječje čarolije, smotra glazbenih aktivnosti djece i mladih PGŽ, u pratnji Doriana Biondića na gitari.

Na 22. festivalu duhovne glazbe "Iskrice" održanom u Vodnjanu u svibnju 2018.  uz nagradu za najbolju glazbu (autor: Ivana Marčelja) solistica Dora Bokulić dobila je 2. nagradu žirija. Također Nebeske Iskrice sudjelovale su u projektu Koncert duhovne glazbe posvećen Kvirinu Orliću u travnju 2018. godine kao dječji zbor.

„Obzirom na zaista lijepe rezultate, sretni smo što na našem području djeluju zborovi u koje se djeca i najmlađi mogu uključiti te tako kvalitetno provesti dio svog slobodnog vremena. Na taj način omogućava se stvaranje uvjeta za razvoj djece i kvalitetu odrastanja. Ponosni smo na njihove uspjehe.“ naglasila je Općinska načelnica Sanja Udović.