Potpisan Ugovor o izvođenju radova na izgradnji područnog objekta Dječjeg vrtića Viškovo

U Dječjem vrtiću Viškovo danas je potpisan Ugovor o izvođenju radova na izgradnji područnog objekta Dječjeg vrtića Viškovo vrijednog nešto manje od 4,4 milijuna eura.

Potpisu ugovora pristupili su Općinska načelnica Sanja Udović i tehnički direktor tvrtke VG 5 Nejc Hrastnik. Osim njih, svečanom potpisivanju ugovora prisustvovala je i vršiteljica dužnosti ravnateljice Dječjeg vrtića Viškovo Danijela Varda Mečev.

„Činjenica da se u Viškovu godišnje rađa između 150 i 180 djece godišnje za nas u općinskoj upravi predstavlja i veselje i izazov jer moramo neprestano proaktivno razmišljati o osiguranju dodatnih smještajnih kapaciteta u ustanovama ranog predškolskog odgoja i obrazovanja. Nakon što smo većim dijelom bespovratnim sredstvima izgradili područni vrtić u Marčeljima gdje je u dvije odgojno-obrazovne skupine smješteno 44-ero mališana, sada ćemo uz značajnu pomoć bespovratnih EU sredstava izgraditi još jedan vrtić sa kapacitetom za dodatnih 100-ak djece. Naime temeljem Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava Ministarstva znanosti i obrazovanja osigurali smo pomoć od nešto više od 1,2 milijuna eura. U sklopu izgradnje područnog dječjeg vrtića uredit će se i okoliš, a prostor će se dodatno oplemeniti zelenom infrastrukturom te stvoriti ugodan vanjski prostor za boravak, druženje i igru djece. Novoizgrađeni objekt bit će energetski učinkovit što će doprinijeti s jedne strane uštedi troškova energenta u operativnoj fazi korištenja objekta, s druge strane zaštiti okoliša“ rekla je Općinska načelnica Sanja Udović.

Tehnički direktor tvrtke VG 5 istaknuo je ponos i zadovoljstvo zbog ponovne suradnje s Općinom Viškovo nakon uspješno provedenog projekta Kuće halubajskega zvončara. „Nakon 19 godina rada najviše nas veseli upravo izgradnja vrtića, jer oni pružaju toplinu i bezbrižnost te se nadam da će novi objekt upravo to i omogućiti“, dodao je Nejc Hrastnik uz zahvalu Općini Viškovo na povjerenju.

Zadovoljstvo zbog novog objekta izrazila je i vršiteljica dužnosti ravnateljice Danijela Varda Mečev. „Drago mi je što Općina Viškovo prepoznaje potrebe obitelji koje žive na Viškovu, potrebe svojih mještana i što na taj način osigurava kvalitetan odgoj i obrazovanje za najmlađe.“

„Ono što svakako treba istaknuti je da je jedna trećina proračunskih sredstava Općine Viškovo usmjerena za predškolski odgoj i obrazovanje. Osim toga, zanimljiv je podatak da ukupna potpora koju Općina Viškovo daje mještanima za djecu, od jaslica, osnovne i srednje škole te tijekom fakulteta iznosi čak 15.000,00 eura kuna po djetetu. Zaista nas veseli da na ovaj način i kroz ovakve mjere možemo pratiti potrebe mještana te kontinuirano raditi na poboljšanju standarda življenja na području općine, a posebice u osiguravanju uvjeta i brige za djecu“ naglasila je Općinska načelnica Sanja Udović.