Poziv korisnicima za korištenje usluge pomoći u kući u okviru projekta „Ruke pomažu – faza 2“ (Zaželi – program zapošljavanja žena – faza III)

Općina Viškovo poziva osobe s navršenih 65 godina i starije i/ili nemoćne osobe kojima je potrebna:

- pomoć u dostavi namirnica,

- pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika,

- pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova krajnjih korisnika,

- pomoć pri oblačenju i svlačenju,

- briga o higijeni,

- pomoć u socijalnoj integraciji,

- pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl.),

pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima.

da se prijave za ovaj vid potpore i podrške koje će pružati 4 zaposlene žene na području Viškova u okviru projekta EU „Ruke pomažu – faza 2“ financiranog iz Europskog socijalnog fonda.

Prijaviti se mogu osobe s prebivalištem/boravištem na području općine Viškovo koje ne primaju istovrsnu pomoć, odnosno predmetna usluga potpore i podrške nije osigurana iz sredstava državnog proračuna ili drugog javnog izvora, odnosno Europskog socijalnog fonda putem institucija socijalne skrbi, udruga civilnog društva itd., tj. da se predmetna usluga ne ostvaruje po drugoj osnovi.

Način prijave

Potencijalni korisnici mogu se prijaviti telefonski putem na broj 051 / 503 – 788 ili mailom jasmina.fabac@opcina-viskovo.hr

Sve dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona 051/ 503-788.

Usluga pomoći u kući je besplatna a krajnjim korisnicima pružat će se do 6 mjeseci.