Projekt „Lokalne priče: strukturirani dijalog kao pokretač lokalne promjene''

Dana 14.5.2018. u Domu hrvatskih branitelja, Vozišće 3, Viškovo, Mreža mladih Hrvatske, Udruga općina i Udruga gradova u suradnji s Općinom Viškovo predstavili su projekt „Lokalne priče: strukturirani dijalog kao pokretač lokalne promjene''

Mreža mladih Hrvatske, Udruga općina i Udruga gradova održali su predavanje za zainteresirane mlade osobe u dobi od 15 do 30 godina, predstavnike lokalnih udruga mladih i za mlade, savjeta mladih i neformalnih inicijativa mladih te predstavnike jedinica lokalne i regionalne samouprave. Seminar je namijenjen osobama iz Primorsko-goranske, Istarske, Karlovačke i Ličko-senjske županije, a financiran je iz programa Erasmus +.

Predavanju je u ime Općine Viškovo prisustvovao zamjenik Općinske načelnice Denis Mladenić koji je pozdravio sve prisutne, zahvalio na dolasku svim sudionicima.

Strukturirani dijalog je proces u kojem se tijela javne vlasti savjetuju s mladim ljudima o određenim, njima bitnim temama poput primjerice stanovanja, obrazovanja i radničkih prava. Nastao je u Europi s namjerom da osigura da preporuke i mišljenja mladih ljudi nađu svoje mjesto u politikama za mlade. Cilj je poboljšati kvalitetu njihova života i unaprijediti položaj mladih u nekom području.

Seminar je organiziran kako bi se mladima i predstavnicima jedinica lokalne i regionalne samouprave detaljnije predstavio strukturirani dijalog i mogućnosti njegove primjene u lokalnoj sredini, primjeri uspješnih projekata strukturiranog dijaloga i mogućnosti za njihovo financiranje kroz fondove Europske unije.

Na seminaru su sudionici razvijali i vlastite projektne ideje koje su potom prezentirali ostalim sudionicima kako bi mogli dobiti povratne informacije njih te ih unaprijediti prije same prijave.