Potpisan Sporazum između Općine Viškovo, Županijske uprave za ceste i KD Vodovod i kanalizacija

U vijećnici Općine Viškovo na Saršonima, ravnatelj Županijske uprave za ceste PGŽ Robert Maršanić, načelnica Općine Viškovo Sanja Udović i direktor KD Vodovod i kanalizacija Andrej Marochini potpisali su Sporazum o provedbi postupaka zajedničke javne nabave za radove sanacije kolnika i izgradnje kružnog toka s rekonstrukcijom i građenjem građevina komunalne infrastrukture na ŽC5025 te uređenja javnih zelenih površina, lokalitet Viškovo centar. Potpisivanju sporazuma prisustvovao je i župan Zlatko Komadina.

Riječ je o rotoru na jednom od najfrekventnijih križanja u Viškovu – onom u samom centru kod skretanja za Mladeniće

Radovi obuhvaćeni predmetnom javnom nabavom, procijenjeni su na 6.217.500,00 kn s pdv-om, a uključuju sanaciju kolnika i izgradnju kružnog raskrižja županijskih cesta ŽC025 i ŽC5055 u centru Viškova (pripremni radovi, zemljani radovi, odvodnja, kolnička konstrukcija i oprema ceste te oborinska odvodnja, javna rasvjeta i EKI, prelaganje EE instalacija i uređenje pješačkih površina), rekonstrukciju i građenje građevine komunalne infrastrukture, hortikulturno uređenje unutar obuhvata zahvata izgradnje kružnog raskrižja te uređenje javne zelene površine između raskrižja i groblja Viškovo.

3.787.500,00 kn procijenjene vrijednosti radova sanacije kolnika i izgradnje kružnog toka zajednički će financirati ŽUC i Općina Viškovo u omjeru 62,5% : 37,5%.

KD VIK financirat će 1.130.000,00 kn vrijedne radove rekonstrukcije i građenje građevine komunalne infrastrukture dok će cjelokupni iznos hortikulturnog uređenja od 1.300.000,00 kuna snositi Općina Viškovo.

Ovom će se investicijom značajno povećati sigurnost svih sudionika u prometu, posebice pješaka koji su najugroženija skupina sudionika. Osim same funkcionalnosti, dodana vrijednost ovog projekta je urbanističko-arhitektonsko uređenja centra Viškova jer je uz novi rotor projektirano i uređenje cjelokupnog okolnog prostora pa će cijela zona koja je izrazito frekventna zbog blizine raznih sadržaja izgledati ljepše, modernije i urbanije.