Potpisan Sporazum o zajedničkom koordiniranju aktivnosti civilne zaštite

Općina Viškovo potpisala je Sporazum o zajedničkom koordiniranju aktivnosti civilne zaštite u vezi kretanja stanovnika s područja Viškova, Rijeke, Kastva, Klane, Jelenja i Čavli. Na to smo se odlučili iz nekoliko razloga. Prije svega, u Viškovu živi gotovo 17 tisuća stanovnika od kojih se dio njih već kreće navedenim područjem jer je Stožer civilne zaštite Općine Viškovo, temeljem Odluka nacionalnog Stožera civilne zaštite, već izdao nekoliko tisuća propusnica. Osim mještana koji svakodnevno ionako migriraju ovim područjem što zbog privatnih što poslovnih razloga, u Viškovu ima gotovo 900 gospodarskih subjekata kojima bi se olakšalo svakodnevno poslovanje jer im dolaze zaposlenici, poslovni partneri ili korisnici njihovih usluga. Ako će ovaj Sporazum zaživjeti u praksi, uvjerena sam da će se time značajno olakšati svakodnevno kretanje i funkcioniranje, kako mještanima tako i poduzetnicima, a što je nama najvažnije. Bez obzira na Sporazum kojeg prije bilo kakve konkretne suradnje ovih jedinica lokalne samouprave po pitanju kretanja stanovništva mora odobriti Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i dalje su na snazi sve higijensko-sanitarne mjere te mjere socijalnog distanciranja.

SPORAZUM