Predstavljanje projekta Općine Viškovo u sklopu Europskog tjedna mobilnosti

Grad Rijeka dana 21.09.2016. preuzela je domaćinstvo nad mrežom CIVINET Hrvatska-Slovenija-Jugoistočna Europa, mrežom gradova i drugih dionika koji se na području Slovenije i Hrvatske te Bugarske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Srbije bave održivim planiranjem i upravljanjem mobilnošću. Cilj mreže je prijenos znanja i dobre prakse te osmišljavanje zajedničkih projekata kojima će se financirati buduće aktivnosti održivog prometa i bolje mobilnosti. Ulogu koordinatora djelovanja Mreže od 1. rujna 2016. preuzeo je Grad Rijeka, s mandatom do 2020. godine, a Općina Viškovo također je učlanjena u mrežu CIVINET.

Predstavljanje domaćinstva mrežom CIVINET održalo se u sklopu Europskog tjedna mobilnosti, koji se obilježava od 16. do 22. rujna, a ovogodišnji moto je „Odaberite mobilnost koje pokreće gospodarstvo“. Tom prigodom, u sklopu Europskog tjedna mobilnosti u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke održana su i prigodna predavanja „O CIVINET mreži“ i „Ljubljana – zelena prijestolnica Europe“ Vlade Babiča i Deana  te „Uvođenje sustava javnih bicikala u Općini Viškovo“ Zvonimira Vidovića.

Predavanju su prisustvovali između ostalih zamjenik gradonačelnika Grada Rijeke Miroslav Matešić, pročelnik Odjela za razvoj, urbanizam, ekologiju i gospodarenje zemljištem Grada Rijeke Srđan Škunca, podžupan – zamjenik gradonačelnika Ljubljane Dean Crnek i dosadašnji koordinator mreže CIVINET Slovenija-Hrvatska-Jugoistočna Europa, Vlado Babič iz Grada Ljubljane.