Prezentacija Deklaracije o gospodarenju otpadom

srijedu, 21.listopada 2015., s početkom u 18.30 sati u Domu hrvatskih branitelja Viškovo održati će se prezentacija Deklaracije o gospodarenju otpadom.

Prezentaciju će održati ekološka udruga Krizni Eko Stožer Marišćina, a namjenjena je za vijećnike i radna tijela Općine Viškovo i svu zainteresiranu javnost, s ciljem upoznavanja sa sadržajem Deklaracije i  njenim usvajanjem u Općini Viškovo.

U Primorsko-goranskoj županiji godišnje se proizvede oko 400 kg komunalnog otpada po stanovniku. Udio recikliranja, ponovne uporabe i oporabe je nezadovoljavajući, što dokazuje količina i sadržaj miješanog otpada koji se odlaže na deponij. Da bi postigli učinkovitost resursa potrebne su inovacije u programskom dijelu gospodarenja otpadom, u smislu uvođenja mjera politike, povećanja produktivnosti resursa, povećanja svijesti o ograničenosti resursa, započinjanju procesa mijenjanja životnih navika, te poboljšanja komunikacije između donositelja politika i znanstvene zajednice.

U skladu sa istim Županijska skupština Primorsko-goranske županije donijela je na 13. Sjednici, 27. studenog 2014. Deklaraciju o gospodarenju otpadom.