Prijevoz opasnog tereta na području Viškova

U četvrtak, 13. veljače počevši od 6 sati policijski službenici PU primorsko-goranske poduzimat će mjere i radnje radi izmještanja avionske bombe veće razorne moći, koja je prije nekoliko dana  pronađena na gradilištu bivše tvornice u Izviđačkoj ulici u Rijeci.

Trasa kretanja opasnog tereta do mjesta uništenja je sljedeća:

Izviđačka ulica- Labinska – Liburnijska – Istarska – Ljubljanska – Kvarnerska – rotor Matulji – raskrižje Uho – A-8 – A-7 – Vrata Jadrana – čvor Diračje – izlaz čvor Rujevica – rotor kod Inter sparaŽC 5215 – čvor Hosti – čvor Štefani – raskrižje Halubjan – raskrižje Pogled – ŽC 5017 (Petrolejska cesta) – Garići – Saršoni – Skvažići – Benčani – Sv. Jurja – Grohovski put – ulica Balde Fućka – Pašac – DC-3 – Svilno – Buzdohanj – Čavle – A-6 – Kikovica – Piramida – Kamenjak.

Upozoravaju se mještani da se ne zadržavaju na trasi kretanja te da poštuju upute policijskih službenika na osiguranju sve do prolaska opasnog tereta. Također, upozoravaju se građani da se tijekom sutrašnjeg dana ne zadržavaju na području Kamenjaka gdje će biti provedena neutralizacija avionske bombe. O svim važnim informacijama građani će biti obaviješteni putem Županijskog centra 112 i medija.Policija moli mještane da prate i poštuju upute policijskih službenika, kao i djelatnika drugih nadležnih službi.