Program uređenja javnih površina na području Općine Viškovo - Javni poziv

Općina Viškovo, jedinstveni upravni odjel, poziva sve mještane Općine Viškovo, udruge i grupe mještana da se aktivno uključe u program uređenja javnih površina dostavljajući svoje prijedloge komunalnih zahvata na svojem području za 2017. godinu (uređenje zelenih površina, izgradnja dječjih igrališta, uređenje parkirnih površina, postava autobusnih nadstrešnica i sl.).

Programom uređenja Općina Viškovo želi omogućiti mještanima neposredno sudjelovanje u rješavanju komunalnih problema i poboljšanju kvalitete življenja, te potaknuti partnerski odnos Općine i mještana u zadovoljenju potreba u lokalnoj zajednici, kroz osobni angažman i aktivno sudjelovanje u projektima dovodeći do pozitivnih i vidljivih promjena na području lokalne zajednice.

Program uređenja će obuhvatiti predložene projekte od strane udruga i grupa građana koji uključuju doprinos zajednice (volonterski rad, sponzorstvo, donacije), koji neposredno doprinose unapređenju kvalitete života, koji imaju realan pristup rješavanju problema.

Kriteriji za ocjenjivanje projektnih prijedloga su jasno utvrđeni i detaljno opisani problemi i potrebe lokalne zajednice, detaljno razrađene aktivnosti koje će dovesti do ostvarenja utvrđenih ciljeva, sudjelovanje lokalne zajednice u provedbi projekta (minimum 10% ukupne vrijednosti projekta izraženo kroz volonterski rad, sponzorstva, donacije), vrednovanje uspješnosti i održivosti projekta, te inovativnost u pristupu rješavanja problema. Također uvjet za prihvatljivost projekta je da se predloženi projekt nalazi na površini koja je u vlasništvu Općine Viškovo.

Općina Viškovo osigurati će  tehničku potporu za pripremu, pisanje i izradu projekta (obrazac za prijavu), kao i ostalu potrebnu stručnu pomoć i savjete.

Zainteresirani prijavitelji trebaju ispuniti propisani obrazac na kojima će biti objavljeni svi detalji programa.

Obrazac za prijavu programa uređenja javnih površina za 2017. godine

Upute za prijavu programa