Radovi na sanaciji oborinske odvodnje županijske prometnice Ž5025 u naselju Marčelji

Na području Općine Viškovo, u naselju Marčelji u ulici Ilovca  započeli su radovi na sanaciji oborinske odvodnje županijske prometnice Ž5025 Viškovo –Klana.

Naime na toj lokaciji uslijed oštećenje postojeće upojne građevine dolazilo je učestalo  prilikom jačih kiša do poplavljivanja dijela kolnika te otežavanja prometovanja tim dijelom ceste. Ovaj problem  najviše  su osjetili mještani  Viškova i Klane te drugi vozači koji svakodnevno koriste ovu vrlo prometnu cestu .

Radovima koji su u tijeku izvesti će se novi oborinski kolektor, te izvršiti  sanacija postojećeg upojnog bunara radi povećanja kapaciteta upojnosti  i novi cestovni  ispust.
Nakon sanacije sustava oborinske odvodnje, pristupiti će se uređenju pločnika čime će se bitno povećati sigurnost kretanja pješaka uz prometnicu, pogotovo uz autobusnu čekaonicu javnog prijevoza koja se nalazi u neposrednoj blizini. Na navedenoj lokaciji planira se u narednom periodu u suradnji sa nadležnim službama izvesti novi pješački prijelaz .

Rješavanje ovoga problema ostvareno je suradnjom Općine Viškovo i  Županijske uprava za ceste Primorsko-goranske županije koja je upravitelj predmetne prometnice i koja je  osigurala  sredstva za sanaciju.
U općini Viškovo ističu  da su u  rješavanju ovoga problema doprinijeli i mještani općine koji su vlasnici zemljišta a koji su  na zemljištu omogućili izvođenje radova. Tako su mještani i prilikom rješavanja ovoga  problema  kao i velikom broju dosadašnjih slučajeva ustupanjem zemljišta dali zaista veliki doprinos rješavanju komunalnih problema osobito prometnih na čemu im se zahvaljujemo.

Cilj ove kao i sličnih sanacija uočenih prometno problematičnih lokacija je u konačnici povećanje sigurnosti prometovanja  pješaka i vozila te osiguravanja optimalnih uvjeta na kolniku u svim vremenskim uvjetima.