Radovi na sanaciji raskrižja u centru Saršona

Obavještavaju se mještani da u ponedjeljak, 26. studenoga 2018. godine, započinju radovi na sanaciji raskrižja u centru Saršona.
Radovima će raskrižje biti formirano kao kružno. Radovi također obuhvaćaju pješačke nogostupe sa prijelazima, upojni bunar sa oborinskom odvodnjom, novu horizontalnu i vertikalnu signalizaciju, dodatna rasvjetna tijela, dva nova autobusna ugibališta, rekonstrukciju dijela vodovodnih instalacija, a također će biti uklonjen spomenik i sprave za igru djece.
Procijenjena vrijednost radova iznosi 2.000.000,00 kn (sa PDV-om), a radove izvodi tvrtka L.E.-M.I.L. d.o.o., Vrhovac 68/L, Ozalj.
Radove zajednički financiraju Općina Viškovo i Županijska uprava za ceste.

Tijekom izvođenja radova na snazi će biti privremena regulacija prometa u sklopu koje će biti izmještena autobusna stajališta prema sljedećem opisu:
- stajalište Saršoni iz Garića  izmješta se na privremenu lokaciju cca 50 metara prije postojeće stanice
- stajalište Saršoni  izmješta se na privremenu lokaciju cca 50 metara poslije postojeće stanice
- stajalište iz Saršoni za Gariće izmješta se na privremenu lokaciju cca 100 metara prije postojeće stanice.
Privremena stajališta bit će označena stajališnom oznakama.
Mole se svi sudionici u prometu da se pridržavaju privremene prometne regulacije za vrijeme izvođenja radova.

Paralelno sa radovima na kružnom raskrižju započeli su radovi na uređenju javne površine u centru Saršona koji obuhvaćaju prostor oko zgrade vijećnice.
Predmetnim radovima biti će uklonjen dio zida oko zgrade sa ciljem otvaranja prostora prema novoj stanici i nogostupu. U sklopu tih radova biti će izgrađene stepenice uz zgradu vijećnice i uređena nova lokacija za spomenik koji se izmješta iz postojećeg raskrižja.

Ugovorena vrijednost radova iznosi 521.737,50 kn (uključen PDV).
Radove izvodi tvrtka MARČIĆ-GRADNJA d.o.o., Brtuni 23/A, Viškovo, a rok završetka je 80 radnih dana.
Radove uređenja javne površine financira Općina Viškovo.