Mjesni odbor Marčelji (saziv 2016.- 2020.)

OBJAVA REZULTATA O IZBORU ČLANOVA VIJEĆA MJESNOG ODBORA MARČELJI

Odluka o raspisivanju izbora za članove Vijeća mjesnog odbora Marčelji

Odluka o izboru članova vijeća mjesnog odbora

Izvadak iz Statuta Općine Viškovo - mjesna samouprava.pdf

Mjesni odbor Marčelji obuhvaća područje naselja Marčelji: Marčelji, Ilovca, Vrtače, Vršak, Melišća, Pogled, Garići, Klići, Benaši, Mavri.

Tijela mjesnog odbora su Vijeće mjesnog odbora i Predsjednik vijeća mjesnog odbora. Vijeće mjesnog odbora ima 5 članova uključujući i predsjednika. Za člana vijeća mjesnog odbora može biti biran hrvatski državljanin s navršenih 18 godina života koji ima prebivalište na području mjesnog odbora.

Programom rada utvrđuju se zadaci mjesnog odbora, osobito u pogledu vođenja brige o uređenju područja mjesnog odbora, provođenjem manjih komunalnih akcija kojima se poboljšava komunalni standard građana na području mjesnog odbora, vođenju brige o poboljšavanju zadovoljavanja lokalnih potreba građana u oblasti zdravstva, socijalne skrbi, kulture, športa i drugih lokalnih potreba na svom području.

U okviru svog djelokruga i ovlasti Vijeće mjesnog odbora može:

• davati prijedloge i mišljenja glede poslovnog prostora i zemljišta u vlasništvu Općine koje se nalaze na području mjesnog odbora
  • davati prijedloge i mišljenja o radnom vremenu trgovačkih, ugostiteljskih i uslužnih djelatnosti od interesa na svom području
  • pratiti potrebe građana na području komunalnih djelatnosti te predlagati prioritetne potrebe i način njihova zadovoljavanja
  • organizirati i provoditi manje komunalne akcije na svom području, uređenje dječjih igrališta, zelenih površina
  • pratiti uređenje prostora i predlagati nadležnim tijelima mjere za rješavanje određenih pitanja
  • razmatrati pitanja dječje zaštite i zaštite mladih, socijalne skrbi te pokretati akcije
  • davati prijedloge i mišljenja u vezi zaštite i unapređenja prirodnog okoliša
  • upravljati imovinom koja je dana na korištenje mjesnom odboru
  • sudjelovati u javnim raspravama o prostornim planovima na svom području
  • obavljati druge poslove koje mu povjeri Općinsko vijeće i Općinski načelnik.
U proračunu Općine osiguravaju se sredstva nužno potrebna za djelatnost mjesnih odbora i to sredstva nužno potrebna za njihovo poslovanje (administrativne i slične troškove) te za obavljanje povjerenih poslova iz samoupravnog djelokruga Općine.

Predsjednik:
 Deni Lončar (091 797 6641)

Članovi:

Dino Štefan (091 7888 055)
Smiljana Fulgo  (091 225 7028)
Bojana Marčelja  (091 545 9544)
Ivan Kardum (091 917 6586)

E-mail adresa: mo.marcelji@opcina-viskovo.hr

Zapisnik s konstituirajuće sjednice Vijeća Mjesnog odbora Marčelji
Zapisnik  1. sjednice Vijeća Mjesnog odbora Marčelji
Zapisnik  2. sjednice Vijeća Mjesnog odbora Marčelji
Zapisnik  3.sjednice Vijeća Mjesnog odbora Marčelji