Važna obavijest Stožera civilne zaštite Općine Viškovo

Dosljedno provođenje mjera zaštite i prevencije bitan je čimbenik osiguranja trajnih preduvjeta za pokretanje gospodarskih i drugih djelatnosti u uvjetima proglašene epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Zbog toga je važno da svi zajedno budemo odgovorni i dosljedno se pridržavamo uputa Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Upute i mjere možete pronaći na stranicama Općine Viškovo, te na stranicama:

1. Ravnateljstva civilne zaštite

2. Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo

U tom smislu molimo sve mještane i sve druge osobe koje na području Općine Viškovo uoče bilo kakve aktivnosti koje mogu ugroziti dosad postignute pozitivne učinke mjera i prevencije širenja virusa SARS-CoV-2, odnosno bolesti COVID-19 da nam dojave na pisarnica@opcina-viskovo.hr ili u poštanski sandučić lijevo od ulaznih vrata u prostorije općinske uprave nasuprot ulaza u Dom hrvatskih branitelja.

Sve vaše obavijesti bit će provjerene od strane operativnih snaga Civilne zaštite Općine Viškovo, a prekršitelji upozoreni na obvezu pridržavanja mjera.

U tom smislu posebno naglašavamo sve mjere i aktivnosti na koje svi zajedno moramo obratiti pozornost:

• Pridržavanje svih mjera fizičke udaljenosti, najvišeg higijenskog standarda i dezinfekcije prostora.
  • Posjedovanje/korištenje zaštitne opreme (maske, rukavice) za djelatnosti i situacije kada je propisano obvezno korištenje.
  • Pridržavanje obaveza poslodavca da osigura uvjete rada sukladno epidemiološkim mjerama, posjedovanje opreme za mjerenje temperature.
  • Pridržavanje zabrane javnih okupljanja.
  • Poštivanje upute o broju okupljenih osoba i broju ljudi u zatvorenim prostorijama.
  • Pridržavanje upute o radnom vremenu.
  • Pridržavanje uputa o poljoprivrednim aktivnostima.
  • Pridržavanje uputa o vjerskim okupljanjima.
  • Pridržavanje (trgovine, obrta i dr.) zabrane poslovanja.
  • Provođenje treninga sukladno kategorizaciji sportaša.